- odnímá člověku vše škodlivé, má léčivé, hojivé a dezinfekční účinky
- dezinfikuje a čistí vodu – absorbuje a odstraňuje z vody těžké kovy, železité přísady, organické sloučeniny, mikroby; obohacuje vodu stopovými prvky mění její energeticko-informační strukturu, nabíjí ji a aktivuje
- efektivně pohlcuje elektromagnetické záření, neutralizuje geopatogenní zóny a technogenní vlivy
- zlepšuje mikroklima, harmonizuje prostředí, dodává energii a sílu
Šungit – tajemné fullereny. Obsahuje uhlík v neobvyklé, nedávno vědci laboratorně vyrobené formě fullerenů, je to čtvrtá forma uhlíku vedle tuhy, diamantu a grafenu. Fullereny mají tvar koule, tvořené desítkami až stovkami atomů uhlíku. Přirozené fullereny byly ve vesmíru, na Zemi se prakticky nevyskytují, až na jedno naleziště, a také ještě na několika místech na Zemi (a to vždy v místech pádu meteoritů nebo asteroidů). Toto dalo popud ke vzniku a vývoji naprosto nových odvětví vědy a technologií – chemií fullerenu, molekulární elektroniky atd. Předpokládá se, že za celou řadu léčivých účinků šungit vděčí právě fullerenům v něm obsaženým. Tak, díky schopnosti molekul fullerenů spojovat se s organickými radikály, je možné vytvářet vodní roztoky s velkou koncentraci látek nerozpustných ve vodě. Proto se tvrdí, že objev fullerenů je největším objevem 20. století.
Šungit obsahujíce uhlík, křemík a skoro celou tabulku chemických prvků. Dostal svůj název podle místa výskytu, od Karelské vesnice Šuňga, na břehu Oněžského jezera v severozápadním Rusku. Objevení léčivé síly šungitu je spojeno se jménem ruského cara Petra I., na jehož rozkaz byly prováděny carskými mediky první výzkumy šungitu a šungitových minerálních vod. Legenda praví, že v bitvě u Poltavy v horkém létě r. 1709 se všechny vodní zdroje staly nebezpečnými pro lidi. To způsobilo ve švédské armádě, včetně švédského krále, hromadný výskyt žaludečních onemocnění. V ruské armádě se tyto potíže prakticky nevyskytovaly, neboť pro dezinfekci takové vody, na osobní rozkaz cara, byly používány kousky černého „čertovského kamene“ – šungitu. Dnes je znovu vědecky zkoumán mnoha obory.
Šungit pomáhá a má schopnost očišťovat vodu od téměř všech organických a neorganických znečištění včetně nafty a pesticidů, kovů, včetně těžkých kovů, chloru atd. Uhlík ve formě fullerenů je přirozeně mnohem aktivnější než jiné modifikace uhlíku. Proto šungit má velmi vysoké sorpční a katalytické schopnosti. Výzkumy prokázaly, že na jeho povrchu se katalyticky rozkládá nebo se absorbuje většina jedovatých a nepříznivých látek obsažených ve vodě. Unikátní jsou baktericidní vlastnosti šungitu. Je dokázaná jeho efektivita v boji proti široké škále bakterií a virů. Procento jejich vyhubení ve vodě činí 85-98% oproti jejich prvopočátečnímu stavu. Kromě toho se předpokládá, že šungit je schopen měnit strukturu vody, zvyšovat její energetiku a také smazávat z její pamětí negativní informace o znečištěních. Šungitová voda a jiné výrobky ze šungitu mají příznivé vlastnosti pro lidský organismus, léčí mnohá onemocnění – alergii, zápalová onemocnění, kožní nemoci atd. Též se nabízí široká škála uplatnění šungitu ve farmakologii a kosmetice.
Příprava šungitové vody ze šungitové drtě – připravte si kameninovou nebo skleněnou nádobu. Ujistěte se, že nádoba neobsahuje žádné usazeniny, šungitovou drť propláchněte důkladně vodou, vložte do nádoby obsah balení (100g na litr vody) a zalijte pitnou vodou. Již za 30 minut (podle vědeckých poznatků) voda prokazuje baktericidní účinky. Po dvanácti hodinách voda dosahuje nejlepších vlastností. Maximálně po 72 hodinách vodu slijte. Po propláchnutí můžete drť opět použít na přípravu šungitové vody.
Tento proces nemůžete opakovat neomezeně dlouho, záleží jen na tom, jak důkladně dokážete šungitovou drť očistit od usazenin. V závislosti na kvalitě použité vody je třeba šungitovou drť vyčistit za 1 až 2 měsíce, v roztoku vody a jedlé sody po dobu 1 až 2 hodin, případně ji vystavit na přímém slunci. Někteří lidé používají tutéž sadu rok a více a voda jim stále chutná, jiní mění sadu jednou za půl roku. Každý si jistě najde svůj způsob užívání šungitové drtě.
Pyramida ze šungitu je příkladem synergického posilování příznivých účinků tvaru a přírodního minerálu. Schopnosti pyramidy odrušovat geopatogenní vlivy jsou všeobecně známé. Šungit má obrovské schopnosti pohlcovat elektromagnetické záření (díky čemuž našel široké uplatnění v technice při výrobě speciálních ochranných panelů, Faradayových buněk atd.). Abyste docílili stavu, kdy se permanentně uvolňuje vaše nastřádaná podrážděnost, únava a stres, můžete jednoduše šungitovou pyramidku postavit ve vašem pokoji.
Okruh působení takové pyramidky (dle údajů odborníků společnosti Miněralnaja produkcija, Petrohrad).
Rozměr základny (v cm) |
Akční rádius (v m) |
4,0 x 4,0 |
1,6 |
4,5 x 4,5 |
2,0 |
5,0 x 5,0 |
2,8 |
5,5 x 5,5 |
3,3 |
6,0 x 6,0 |
3,8 |
V literatuře je popisováno zmenšení rizik patogenních zón, nepříznivého působení polí, včetně polí vyvolávaných televizí, počítačem apod. Zlepšení složení vzduchu. Pyramida ponořená do pitné vody přemění tuto vodu na léčivou. Např. pyramida se základnou 4x4 cm prý aktivuje 3 litry vody. Odstraní znečištění, dodá minerály v optimálním poměru a také tuto vodu aktivuje. Energeticko-informační matrice vody zkopíruje vlastnosti šungitové pyramidy – energetického nositele, který je do ní ponořen. Je zde zaznamenáno blahodárné působení této vody na celý organismus: zlepšuje se celkový stav, odstraňuje se napětí, zvyšuje se energetická hladina, dochází k zjednodušení a zvýšení účinností léčení celé řady onemocnění.
Na trhu je nepřeberné množství produktů jako jsou různé tvarové zářiče, šungitové destičky, válečky, koule, šperky. Další informace můžete nalézt na internetových stránkách.
Zkušenosti uživatelů: Do skleněného džbánu o obsahu 2,5 l jsem vložila šungitovou pyramidu 6x6 cm, zalila pitnou vodou. Do další sklenice jsem nalila pitnou vodu bez pyramidy. Po 48 hodinách byla pyramidová voda výrazně chutnější než voda ze sklenice, která nebyla aktivována šungitem.
Jana, Kolín
Po přiložení na bolavé místo na zádech mi bolest po deseti minutách výrazně ustoupila.
Petr, Pardubice
Doma jsme testovali naše zvířátka (kočku). Do jedné misky jsme nalili vodu obyčejnou a do druhé šungitovou a kočička chodila pít pouze vodu šungitovou.
Iva, Ostrava
Od té doby co jsem mezi sebou a monitorem postavila malou pyramidku ze šungitu, mám pocit, že mohu pracovat déle a bolest a únava očí jsou mnohem menší.
Marcela, Praha
Svůj názor si jistě vytvoříte sami, snad Vám v tom, vedle vlastní zkušenosti, pomůže i tato literatura.
Použitá literatura:
Irina Vobliková: Šungit – legendy, fakta, informace
Julia Doronina, Oľga Romanova: Šungit – křemen a voda
KAUZA ŠUNGIT Následující řádky nás mohou snad poučit k větší opatrnosti. Řada skeptiků argumentuje logicky např., že stínění pole mobilního telefonu nutně povede k nefunkčnosti zařízení a že měřením "dokázali", že intenzita pole se nemění. Jsem původem technik a toto si plně uvědomuji, nejsem tedy nevzdělaný šarlatán dokazující "natruc" pravdě tu svou. Poznání se vyvíjí, a tak možná za čas nevystačíme jen s prvoplánovou argumentací?!
Tomáš Pfeiffer
1) VÝZKUM V ODCHOVNĚ DRŮBEŽE Výzkum ve Státním ústavu biofyziky v rámci Ministerstva zdravotnictví Ruské federace. "Je třeba vysvětlit, co máme na mysli oním „napravením” záření elektromagnetických polí, abychom předešli možným nedorozuměním. Zdá se totiž, že transformační účinky šungitu se projevují ve své podstatě na bioenergetické úrovni: dalo by se říci, že šungit přeměňuje levotočivá torzní pole v pravotočivá torzní pole.
Ačkoli jsou elektromagnetické vlny neviditelné, mají fyzikální složku a právě tuto jejich fyzikální (hmotnou) složku zachytávají běžně používané přístroje na detekci elektromagnetického záření. Pokud je působení těchto polí pozměněno na energetické úrovni, zmíněná zařízení stále dokáží zachytit uvedené záření. Jinými slovy, šungit nenarušuje funkci těchto zařízení. Nevyrušuje pulsní vlny vysílané z bezdrátových telefonů, wi-fi přístupových bodů a mobilních telefonů. Namísto toho transformuje negativní vliv tohoto škodlivého záření. Je totiž zcela zřejmé, že řešení nespočívá v eliminaci elektromagnetického záření, ale v odstranění jeho škodlivého vlivu na naše zdraví.
Tuto obzvláště důležitou vlastnost šungitu názorně dokládá jeden experiment, který probíhal v nedávné době v Rusku. Uvedený experiment byl prováděn v odchovně drůbeže, ve které vědci po dobu 21 dnů sledovali tři inkubátory, z nichž každý obsahoval 98 slepičích vajec. Doprostřed prvního inkubátoru ruští vědci položili mobilní telefon v pohotovostním režimu. V druhém inkubátoru se nacházel další mobilní telefon v pohotovostním režimu, který však byl položen na šungitové destičce. Třetí inkubátor sloužil jako kontrolní a používal se běžným způsobem. Po uplynutí 21 dnů byla v kontrolní skupině zaznamenána úmrtnost 11,2%. V inkubátoru s nechráněným mobilním telefonem se vylíhlo pouze 21 kuřat - což znamená úmrtnost 79,42%! V inkubátoru s mobilním telefonem, který byl opatřen Šungitovou ochranou, byla zaznamenána úmrtnost 10,5%. Podobný experiment prováděli ve Francii vědci z Imunologické a parazitologické laboratoře Univerzity v Montpellieru, avšak bez použití šungitu. Měřili při něm pouze škodlivé účinky elektromagnetického záření z mobilních telefonů (bez šungitové ochrany). Výsledky jejich měření škodlivých účinků tohoto záření byly přibližně stejné jako výsledky zmíněného ruského experimentu."
Zdroj: MARTINO, Regina.
Šungit kámen života: ochrana, léčení a detoxikace. Přeložil Ondřej SKÁLA. Olomouc: Fontána, 2016. ISBN 978-80-7336-827-2.
https://shungit-gifts.com/About%20Shungite 2) VÝZKUM U POTKANŮ Stínící účinek šungitu při elektromagnetickém ozařování u potkanů. Výzkum v Institutu nových medicínských technologií, Tula, Rusko, v roce 2003.
Zveřejněno v recenzovaném vědeckém Zpravodaji experimentální biologie a medicíny (Bulletin of Experimental Biology and Medicine), 2003 Nov;136(5):4589. „Zkoumali jsme vliv netermálního elektromagnetického záření 37 GHz odstíněného šungitem na krvetvorbu potkanů kmene Wistar. Bylo použito záření s levotočivou a pravotočivou polarizační rovinou elektromagnetické vlny. Stínění pomocí šungitu snížilo závažnost poškození způsobeného vysokofrekvenčním elektromagnetickým zářením.“ (1)
„Obecně lze z výsledků pokusů předpokládat, že stínění šungitem minimalizuje škodlivé účinky extrémně vysokých frekvencí elektromagnetického záření (EHF EMR) na živé organismy. Stínící účinek je nejsilnější, pokud jde o pravotočivé elektromagnetické vlny (D-EMW), zatímco stínění šungitem u levotočivých elektromagnetických vln (L-EMW) nedokáže zastavit rozvoj patologických procesů, ale pouze je zpomaluje, což však může být považováno za pozitivní okolnost.“ (2)
„Pro účely tohoto výzkumu termín "stínění" neznamená pouze jen fyzikální stínění objektu před extrémně vysokými frekvencemi elektromagnetického záření (podobně jako v technických systémech), ale stínění ve smyslu chránit biologický objekt proti negativním faktorům záření vzhledem k specifickému molekulárnímu uspořádání šungitu.“ (2)
Zdroj:
1 - Kurotchenko SP, Subbotina TI, Tuktamyshev II, Tuktamyshev ISh, Khadartsev AA, Yashin AA.
Shielding effect of mineral schungite during electromagnetic irradiation of rats [online]. Bull Exp Biol Med. 2003 Nov;136(5):4589. [cit. 2016-09-18].
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14968159 2 - T. I. Subbotina, I. I. Tuktamyshev, I. Sh. Tuktamyshev, A. A. Khadartsev, A. A. Yashin.
Effect of low-intensity EHF radiation on red bone marrow and blood cells when shielded with shungite [online]. [cit. 2016-09-18].
https://shungit-store.com/shungite-new/effect-of-low-intensity-ehf-radiation-on-red-bone-marrow-and-blood-cells-when-shielded-with-shungite.html internetový překlad do češtiny (Omluvte prosím pouze internetový překlad.)